46 yaşında doğal yolla üçüz doğurdu, 7 çocuk annesi oldu

46 yaşındaki bir anne, yumurtaları “çok yaşlı” olduğu için daha fazla çocuğu olamayacağı söylendikten sonra doğal yollarla gebe kaldı ve üçüz doğurdu.

ABD’de yaşayan Audrey Tiberius ve 41 yaşındaki kocası Tyler Tiberius, yıllarca kısırlıkla çaba ettiler ancak 30 Mart’ta üçüz oğulları Sky, River ve Bay dünyaya geldi.

Çiftin ayrıyeten Marcus (13), James (11), Christian (9) ve Max (7) isminde dört erkek çocuğu daha bulunuyor.

Tiberius, Daily Mail’in haberine nazaran, bir doğurganlık uzmanının tüp bebek formülüyle bir çocuğa gebe kalma ihtimalinin yalnızca yüzde 10 olduğunu söylemesinden dört yıl sonra 45 yaşında gebe kaldı.

Yedi çocuk annesi bayan, tabiplerin bayanlara doğurganlık seçenekleri hakkında daha açık kelamlı olmaları gerektiğine inanıyor.

20 MİLYARDA BİR İHTİMAL

Tiberius, babaannesinin de 40’larında bebekleri olduğunu ve “safça” kendisinin de birebirini yapabileceğini düşündüğünü açıkladı.

“Yaşlı ünlülerin çoklukla donmuş yumurta yahut donör yumurta kullandığını bilmiyordum” diyen bayan, üçüzlerini “mucize” olarak tanımladı.

Uzmanların da ona “45 yaşındaki üçüzlere sahip olma ihtimalinin 20 milyarda bir olduğunu” söylediğini belirten Tiberius, “Aklımda her vakit yedi vardı – bu her vakit hayalimdeki sayıydı. Lakin yaşımdan ötürü bunun benim için olacağını düşünmemiştim,” diye ekledi.

Mayo Clinic, 45 yaşında düşük yapma riskini yaklaşık yüzde 80 olarak açıklıyor.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.