Ayin Olduğu İddia Edilmişti: Travis Scott’ın 11 Kişinin Ölümüne Sebep Olan ‘Astroworld’ Konserinde Ne Oldu?

Ünlü rapçi Travis Scott’ın 2021 yılında 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan ‘Astroworld’ konseri, o zamanlar gündeme oturmuştu. Ölen kişilerin arasında 9 yaşındaki bir çocuğun olması da konserin ‘şeytani’ bir amaca hizmet edip etmediğini sorgulattı.

Detaylar içeriğin devamında.?

Kaynak: https://edition.cnn.com/2021/11/06/us…

Aramızda ünlü rapçi Travis Scott’ı tanımayan yoktur diye düşünüyoruz.

Ünlü rapçinin ‘Astroworld’ konserinde gerçek anlamda akılalmaz bir izdiham çıkmıştı ve bazı dinleyiciler hayatını kaybetmişti.

Konserde yaşanan izdiham şöyle dursun, rapçinin sonrasında yaptığı açıklamalar da bi’ hayli konuşulmuştu.

“Ben inançlı bir insanım ve konserlerimde şeytani ritüellerle ilgili herhangi bir şey yok. Yaşananlardan sonra hala kafamı toplayamadım.”

Fakat bu konser öyle böyle bir konser değildi. Travis Scott her ne kadar ‘konsept’e önem verdiğini dile getirse de konser hakkındaki teorilerin ardı arkası kesilmedi.

Ne olmuştu?

Konserde çıkan izdihamda toplamda 10 kişi hayatını kaybetti. Konsere katılan 50 binin üzerinde insanın yüzlercesi de çıkan izdihamda yaralandı. Ölümlerin nedeni dinleyicilerin izdihamda nefessiz kalması olarak belirlendi. Ölen kişilerden en küçüğü 9 yaşındayken en büyüğü ise 27 yaşındaydı. Bu süreçte Travis Scott’a yüzlerce dava açıldı.

Komplo teorilerine gelirsek birçok insan bu konserin ‘şeytani bir ayin’ olduğunu düşünüyor.

Konser esnasında etraftaki dekorlar ve ışıklandırmalar, birçok kişiye göre ‘ritüel’ başlangıcı gibi göründü. Travis Scott’ın ‘Konseri durdur’ komutlarını dikkate almadan konserine devam etmesi de bu iddiaları güçlendirdi.

“Bu konserin bir şeytani ritüel olmadığını düşünüyorsanız başka da bir şey diyemiyorum. Travis’in büyük bir hayranıyım ama konser esnasında tepeden geçen yaratık figüründen tutun da giydiği tişörte kadar her şey şeytana hizmet ediyordu.”

Bir kısım ölümleri metafiziksel nedenlere bağlarken, bir kısımda nefessiz kalarak ölen dinleyicilerin ölümünü ‘Covid-19’ pandemisine bağladı.

Travis Scott, sonrasında da ‘samimi’ bir şekilde özür dileyerek gerçek anlamda harap olduğunu dile getirmişti.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx