Bahçelievler’de ‘zam isteyen konut sahibi, anne ve kızını darbetti’ tezi

İstanbul Bahçelievler’de kelebek hastası oğlu Muhammet Altunbaş (16) ile birlikte yaşayan Remziye Altunbaş’ın konut sahibi Turan Bulut, kiraya artırım yapmak istedi.

Remziye Altunbaş, 2 bin 400 lira olan mesken kirasının yüzde 25 artırımla 3 bin lira olacağını söyleyerek kirayı bu halde yatırdı.

İddiaya nazaran mesken sahibi Turan B., bu ölçüsü beğenmedi ve kiranın 3 bin 700 lira olarak yatırılması gerektiğini söyledi.

Elektrik ve su sayacını söktü

Remziye Altunbaş da, bu talebe olumsuz cevap verdi.

Bunun üzerine Turan B., evvel kapıya dayandı akabinde da Altunbaş’ın elektrik ve su sayacını söktü.

Kelebek hastası oğlunu daima serin yerde tutması gereken anne Altunbaş, devayı oğlu Muhammet’i gece terasa çıkararak orada uyutmakta buldu.

Yaralarına karıncalar geldi

Terasa minder serip oğluyla birlikte geceyi burada geçiren anne Altunbaş, Muhammet uyuyana kadar başında bekledi.

Anne Altunbaş sabah uyandığında oğlunun yaralarına karınca dolduğunu gördü.

Kadın, bunun üzerine elektrik ve su sayaçlarının yine takılması için müracaatta bulundu.

Görevliler tekrar taktı

Herhangi bir borcu bulunmadığı ve sayaçların sökülmesinin yasal olmadığını belirleyen vazifeliler, gün içinde konuta gelip tekrar sayaçları taktı.

Ancak konut sahibi, bu durumu da fark etti.

2 bayanı darbetti

Bunun üzerine tekrar sayaçları söken Turan B., elektrikleri kesilince sayaçlara bakmaya gelen Remziye Altunbaş ve kızına saldırdı.

2 bayanı darbeden Turan B.’yi bina sakinleri uzaklaştırdı.

“Ben sizi devletle konuta koymadım ki”

Olayın akabinde anne-kız evvel hastaneden darp raporu aldı, akabinde da polise giderek şikayetçi oldu.

Başından geçenleri DHA’ya anlatan Remziye Altunbaş, “Ev sahibim, konutun kirasına artırım yaptı. Ben yüzde 25 artırım yaptım. Onu kabul etmedi. Beni aradı. ‘Siz beni dinlemiyorsunuz, başınıza nazaran hareket ediyorsunuz. Artırımı beğenmiyorsunuz’ dedi. Ben de ona devletin yüzde 25 artırım sonu getirdiğini söyledim. Bana, ‘Ben sizi devletle meskene koymadım ki meskenden de sizi devletle çıkarayım’ dedi. Geçen gün dışarı çıktım. Oğlum beni aradı. Anne elektrik gitti, vantilatör çalışmıyor, ateşler içinde yanıyorum dedi.

“24 saat hem susuz hem de elektriksiz kaldım”

Baktım mesken sahibim aramış. Dönüş yaptım. Bana ‘Hiç boşuna kira yatırma, konuttan çıkacaksınız’ dedi. Elektrik sayacını, su sayacını kesmiş. 24 saat hem susuz hem de elektriksiz kaldım. Oğlum elektriksiz nefes alamıyor. Deva olarak geceyi geçirmek için terasa çıkardım. Sularımızı dışarıdan almak zorunda kaldım. Geceyi orada geçirdik. Sabah uyandım, karıncalar dolmuş yaralarına. Bize karışmasın, biz yüzde 25 zammımızı yapıyoruz.” dedi.

“Çok sıkıntı uyudum ancak rahat uyuyamadım”

Ev sıcak olduğu için geceyi terasta geçiren kelebek hastası Muhammet Altunbaş ise, “Gece benim için çok sıcak geçti. Akşam 8 üzere üst çıktık. Uzanmak istedim lakin hava sıcaktı. Esmesini bekledim. Çok güç oldu. Karıncalar vardı, arı vardı. Sabah kalktım ki karıncalar yaralarıma dolmuş. Yemeğimi bile güç yedim. Mum ışığında, telefon fenerinde yedim. Çok sıkıntı uyudum lakin rahat uyuyamadım.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.