Bayram trafiğinde zıt taraf tehlikesi

İstanbul’da Kurban Bayramı nedeniyle sabah saatlerinden itibaren kimi bölgelerde trafik yoğunluğu yaşandı. TEM otoyolu Avcılar gişeleri mevkiinden Büyükçekmece Gölü’ne kadar olan yoğunluğa girmek istemeyen yüzlere şoför aykırı tarafa girerek irtibat yoluna çıktı. Yüzlerce aracın tehlikeli aksi taraf hareketleri havadan görüntülendi. 

İstanbul’da bayram namazının akabinde yola çıkan şoförler birtakım bölgelerde trafik yoğunluğuna neden oldu. TEM otoyolu Avcılar gişeleri mevkiinden Büyükçekmece Gölü’ne kadar olan yaklaşık 15 kilometrelik kısmında da sabah saatlerinden itibaren trafik yoğunluğu oluştu.

Yolun kimi bölgelerinde trafik adım adım ilerledi. Kurbanlık kesim alanlarına girmek isteyenlerin neden olduğu trafikte tehlikeli anlar yaşandı.

Trafiğin başladığı nokta olan Avcılar gişeleri mevkiinde birtakım şoförler yoğunluğa takılmamak için aksi istikamete girerek ilişki yollarına gitmeye çalıştı.

Kimi şoför aksi taraftan geri geri gitti kimi şoför de ‘U’ dönüşü yaparak temas yoluna çıktı. Yüzlerce aracın tehlikeli zıt taraf hareketleri havadan görüntülendi. 

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.