CHP’li Ağbaba: TÜİK yüzde 80’den aşağıya enflasyon açıklayamayacak

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bakan Nebati’den kimse hayır beklemesin. Yarın enflasyon açıklanacak. Bursa’dan söylüyorum. TÜİK yüzde 80’den aşağıya enflasyon açıklayamayacak” dedi.

CHP’nin Esnaf ve Sanatkârlardan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bursa’ya geldi. Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde (BESOB) geçen hafta başkanlığa seçilen Fahrettin Bilgit’i ziyaret eden Ağbaba, CHP iktidarında esnafın yaşadığı tüm meselelerin çözüleceğini söyledi.

Veli Ağbaba, BESOB ziyaretinde esnafın şikayetlerini dinledi. Ağbaba, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurulacağı yolundaki kelamlarını de hatırlatarak, bu bakanlığın çok değerli bir fonksiyon üstleneceğinin altını çizdi.

Daha sonra CHP Bursa Vilayet Başkanlığı’na geçen Ağbaba, burada düzenlediği basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağbaba, Bursa’da yapılması planlanırken İstanbul’a alınan Milletin Sesi Mitingi’ni de hatırlatarak, “Bursa’ya bir miting borcumuz var, yapacağız” dedi.

“SİYASETİN LİSANI BİR DÜZEY DAHA DÜŞTÜ”

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Seyahat Parkı hareketleriyle ilgili yaptığı açıklamalara da değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kelamlarını eleştiren Ağbaba, “Siyasetin lisanı dün itibariyle bir düzey daha düştü. Erdoğan’ın daha evvel de söylediği berbat sözler vardı. En baştan söyleyeyim. Seyahat, Türkiye’nin onuru ve gururudur. Gezi’ye AKP ve MHP’li insanların çocukları da katıldı. Bahçeli her ne kadar bunları inkâr etse de ben onu MHP’li dedelere, ninelere havale ediyorum” dedi.

“ENFLASYON YÜZDE 80’DEN AŞAĞI AÇIKLANMAYACAK”

Yarın açıklanacak olan enflasyon sayılarına ait de açıklamalarda bulunan Ağbaba, “Bakan Nebati’den kimse hayır beklemesin. Yarın enflasyon açıklanacak. Bursa’dan söylüyorum. TÜİK yüzde 80’den aşağıya enflasyon açıklayamayacak. Bunlar ne diyordu? Mayıs ayıyla birlikte enflasyon düşecek, yarın göreceğiz. Bir küme TV’ler de palavra söylemeye devam ediyor. Bizim enflasyonumuz Avrupa’daki ülkelerin toplam enflasyonu kadar, hatta onları geçmiş durumda. Utanmadan TV’den Türkiye’nin büyüdüğünü söylüyorlar” diye konuştu.

Hakim Akın Gürler’in Adalet Bakan Yardımcılığı’na atanmasını da eleştiren Ağbaba, “Biliyorsunuz çok sayıda siyasi dava var. Bunların başında Canan Kaftancıoğlu kararı var, SÖZCÜ kararı var, ÇHD kararı var, Türk Tabipler Birliği kararı var, Enis Berberoğlu’nun kararını uygulamayan bir mahkeme kararı var. Bunların hepsinin siyasi olduğunu biz söylüyorduk. Adeta hukuk celladı, adeta bir yargı celladı Akın Gürlek isimli birisi var. Bu kişi dün prestijiyle bakan yardımcısı oldu. Bu kelamını ettiğimiz Canan Kaftancıoğlu kararını, SÖZCÜ kararını, ÇHD kararını, Türk Tabipler Birliği kararını, Enis Berberoğlu kararını kim vermiş, Recep Tayyip Erdoğan vermiş. Akın Gürlek yapmış olduğu Türkiye’deki hukuk ayıpları yüzünden maalesef bakan yardımcısı oldu. Fakat hiç unutmayın, geçmişte Ergenekon’da, Balyoz’da, Odatv’de, Askeri Casusluk’ta karar veren hakim ve savcılar yargılanıyor, bilin ki bu kararları verenler de yargılanacak. Adeta iktidarın celladı, silahı üzere kullanılan birisi bakan yardımcısı yapılmış durumda” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına da değinen Veli Ağbaba, “Diyor ki bize, Millet İttifakının adayı kim? Öncelikle adaylığını açıkla bakalım, Devlet Bahçeli aday gösterdi lakin Erdoğan hâlâ ben adayım diyemedi. Bursa’dan söyleyelim, bizim adayımız 6’lı masayı kuran, senin kimyanı bozan, Türkiye’de 16 Nisan’daki Adalet Yürüyüşünden itibaren toplumun tüm bölümlerini gündeme getiren, onlarla kol kola giren Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.