Cinayet sonrası kan izlerini yok edemeyince arabası yakmış

Ortaköy ilçesi Bozkır köyünde oturan çiftçi Murathan Bilgiç, pazar günü öğlen saatlerinde yakınlarına arkadaşı Sebrail Atmaca’nın kendisine olan 40 bin liralık borcunu ödemek için çağırdığını söyleyerek meskenden ayrıldı. Geç saatlere kadar Bilgiç’ten haber alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirdi.

Kayıp ihbarı üzerine jandarma, AFAD ve UMKE grupları kırsalda arama çalışması başlattı. Çalışmalara köylüler de dayanak verdi. Jandarma, çalışmalar sırasında Sebrail Atmaca daima ağlayınca kuşku üzerine gözaltına aldı. Gruplar, Atmaca’nın traktöründe yaptığı incelemede kan lekelerine rastladı. Gözaltına alınan Atmaca, Bilgiç’i tabancayla 3 el ateş ederek öldürüp, traktörünün ardına bağlı kepçeyle kazdığı çukura gömdüğünü itiraf etti. Atmaca’nın gösterdiği yerde hafriyat yapan takımlar, Murathan Bilgiç’in cesedine ulaştı.

“LEKELER ÇIKMIYORDU, ATEŞE VERDİM”

Ortaköy İlçe jandarma Komutanlığı’nda sorguya alınan Sebrail Atmaca, tabirinde “Murathan Bilgiç ile ortamızda satın aldığım arabanın kalan 40 bin liralık borcu nedeniyle hasımlık vardı. Olay günü ortamızda tartışma çıktı, bana küfretmeye başladı. Tabancamla Bilgiç’in göğsüne 2, başına 1 el ateş ettim. Öldüğünden emin olduktan sonra cesedini taşımak istedim fakat cesedin tartısını taşıyamadım. Traktörümün gerisine bağlı kepçeye cesedi yükledim. Açık yerde bulunan bir mandıranın foseptiğine cesedi atıp, üzerine toprak boşalttım. Arabadaki kan lekeleri çıkmıyordu, arabasını de ateşe vererek yaktım. Olaydan sonra pişman oldum” dedi.

“DURDUK YERDE AĞLAYINCA HERKES ŞÜPHELENDİ”

Sebrail Atmaca, jandarmadaki tabirinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Otopsi süreçlerinin akabinde yakınları tarafından Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi morgundan alınan Murathan Bilgiç’in cenazesi, Ortaköy ilçesi Bozkır köyünde toprağa verildi. Bilgiç’in kuzeni Duran Deniz, “Arama çalışmalarında durduk yere ağlayınca herkes ondan şüphelendi. Çok şükür olay ortaya çıktı. Hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Herkes şaşırıp kalıyor. Bu olaydan ötürü çok üzgünüz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.