Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayat pahalılığı ve enflasyon sıkıntısını çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Gündeme ait konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan hayat pahalılığı ve enflasyona değindi.

Hayat pahalılığını tespit ettiklerini söyleyen Erdoğan, alınacak önlemlerle vatandaşları geçim meşakkatinden kurtaracaklarını belirtti.

“Enflasyonu düşürecek olan da, herkesin iş-aş sahibi olmasını sağlayacak da biziz”

Enflasyonu düşürecek olanların da kendileri olduğunu kelamlarına ekleyen Erdoğan, “Geçim sorunu meselesi olabilir, hayat pahalılığnı biz de tespit ediyoruz. Dünya nasıl bir girdaptan geçiyor bunu da göreceksiniz. Biz ülkenin, milletin, evlatlarımızın geleceğini tehlikeye atmaya yetecek münasebetler değil. Aldığımız ve alacağımız önlemlerle insanları geçim derdinden kurtaracak olan da, enflasyonu düşürecek olan da, herkesin iş-aş sahibi olmasını sağlayacak da biziz.” dedi.

“Türkiye’nin bizimle yoluna devam etmesi için milyonlarca sebep sayabiliriz”

Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin AK Parti ile Cumhur İttifakı’yla bizimle yoluna devam etmesi için milyonlarca sebep sayabiliriz. Ülkenin bu kifayetsizlere teslimi için tek bir akıl, mantık, vicdan eseri sebep bulunamaz. Bu hakikatlerle milletimize çıktığımızda, karşımızdakilerin kağıttan kaplan oldukları anlaşılacaktır.”

“Her gün bir HDP’li çıkıp 6’lı masaya posta koyuyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak muhalefeti eleştirdi.

Erdoğan, 6’lı masaya her gün bir HDP’linin çıkıp posta koyduğunu söz etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevzuya ait ise şu sözleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu meydan okuyor, kimsenin sesi soluğu çıkmıyor”

“Ülkenin en çürük siyasetçisi Kılıçdaroğlu’ndan bile medet umacak hale geldiler. 6’lı masa diye koydukları yapı sirk çadırına bezzer bir hale döndü. Yapılacak açıklamaların bile büyükelçilerin onayına sunulduğu bir yerden bahsediyoruz. Masanın saklı ortaklarından yedikleri ayarlar var. Her gün bir HDP’li çıkıp bunlara posta koyuyor, inceden şantaj yapıyor, hiçbirinin gıkı bile çıkmıyor. Kılıçdaroğlu zirvesi atınca ortaklarına ‘ya bana katılın, ya önümden çekilin’ diye meydan okuyor, kimsenin sesi soluğu çıkmıyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.