Ekrem İmamoğlu, Van’da cami temeli attı

CHP yarın Van’da kampa giriyor.

26-27-29 Mayıs tarihlerinde 248 liderin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı kamp kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu da Van’a geldi.

Cami temel atma merasimine katıldı

Kentte gelen İmamoğlu, Muradiye ilçesindeki Hacı Menduh Erdoğan Mescidi’nin temel atma merasimine katılarak birinci harcı döktü.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, ismi mescide verilen Hacı Menduh Erdoğan’ı rahmetle andığını söyledi.

Türkiye’nin farklı yerlerinden 250’ye yakın belediye liderinin Van’a geldiğini belirten İmamoğlu, “Bu toplantıları Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu bilhassa belediyemizin olmadığı yerlerde yapıyor ki temel gayesi gittiğimiz yerlerde vatandaşlarımızla buluşmak, onların sıkıntılarını sorunlarını anlamak ve onlara da dayanak olmak, yardımcı olmak ve memleketimizin problemlerini aşma tarafındaki plan ve programlarımızı aktarmak.” dedi.

“İstanbul’da her şey hoş olursa Van’da da olur”

İstanbul’un, 81 vilayetin insanıyla harman olduğunu lisana getiren İmamoğlu, şöyle devam etti:

“İstanbul, Türküyle, Kürdüyle bütün etnik kökeniyle hatta farklı inançta insanların bir ortada yaşadığı dünyanın en hoş, en kadim kentidir. Bu kentte her şey çok hoş olursa inanıyorum ki Van’da da Muradiye’de de her şey çok hoş olur.

Onun için ben İstanbul’da misyonumu yaparken içimden geçeni söyleyeyim; Van’daki Muradiye’deki bir vatandaşımın, çocuğun ‘ya bu adama, bu delikanlıya helal olsun, işini hoş yapıyor’ duasını almak isterim.

Bunu Hakkari, Mersin, Konya’dan da. Zira biliyorum ki eşi dostu akrabası var. Bu manada dualarınızı eksik etmeyin. Bize hoş gücünüzü yollayın, sizlere mahcup olmayalım ki gelecek günler de yıllar da memleketimize dair umutlarda büyüsün.”

AA’nın haberine nazaran İmamoğlu ve beraberindekiler, merasimin akabinde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Muradiye Şelalesi’ni gezdi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.