Ercüment Şahin Çervatoğlu: Türkiye’deki siyasi değişim Karadeniz’den başladı

Rize’nin CHP’li tek ilçe belediye lideri Ercüment Şahin Çervatoğlu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Şeker Bayramı’nda bölgeye yaptığı ziyaretin, iktidar partisi AKP’den kopuş sürecini net biçimde ortaya koyduğunu söyledi.

Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan Çervatoğlu, lokal idarelerde sıra dışı bir profil çizdiklerini ve halka indiklerini belirtirken, klasik belediye lideri kimliğinden hoşlaşmadığını, kapısının herkese açık olduğunu belirtti ve “Ben halkın oylarıyla seçilmiş, yalnızca onların hizmetkârıyım. Halka zirveden bakanların durumu ortada” diyerek ayakları yerden kesilen, güç zehirlenmesi yaşayan siyasilere gönderme yaptı.

Rize’nin de birinci genel seçimlerde değişim yaşayacağına dikkat çeken Çervatoğlu, “Halk İmamoğlu ile bir şeylerin değişebileceğine inandı. Umutlandı. Tıpkı 20 yıl evvel sayın Cumhurbaşı Erdoğan’ın yarattığı his gibi” diye konuştu. İmamoğlu’nun Karadeniz’e dokunduğunu vurgulayan Çervatoğlu, “Karadenizli kendi evladına sahip çıktı. Rize ve Artvin gezisi boyunca Ekrem lidere eşlik ettim. Her kesitten beşere dokunduğunu gördüm. Rizelilerin İmamoğlu’nu bağrına basması bizi çok memnun etti” dedi.

Çervatoğlu, ayrıyeten İmamoğlu’nun Karadeniz gezisi sonrası algı operasyonu yapıldığına inandığını söyledi. ? RİZE

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.