Eski eşi ve kardeşi aşk mı yaşıyor? Emine Ün’den ihanet iddiasına cevap

2012’de evlenen Emine Ün ile Tolga Karakaş 2021’in nisan ayında boşandı. Ayrılık haberini sosyal medyadan duyuran güzel oyuncu, “Her şey insanlar için. Eşim Tolga ile tatlılıkla ve tüm güzellikleri dileyerek beraber ortak düşüncemiz neticesinde yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bu dünya ve ahirette dualarımız, birbirimiz için her zaman birdir” ifadelerini kullanmıştı.

‘İŞ ORTAKLIĞI AŞKA DÖNÜŞTÜ’

İkilinin evliliğinin bitirmesinin ardından ortaya bomba bir iddia atıldı. Emine Ün’ün kız kardeşi Mine Ün ile eski eşi Tolga Karakaş’ın aşk yaşadığı iddia edildi. Karakaş, henüz Emine Ün ile evliyken baldızıyla iş ortaklığına başladı. İkili arasındaki iş arkadaşlığı, bir süre sonra aşka dönüştü. Bunu öğrenen ünlü oyuncu da hemen evliliğini bitirip kardeşiyle olan tüm bağını da kopardı.

“İDDİALARA GERÇEK DIŞI, İFTİRA”

Basına yansıyan iddialar sonrasında Tolga Karakaş, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş hakkında kamuoyuna yansıyan haksız suçlamalar ve ağır ithamlar içeren haberleri şaşkınlık ve üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş ve eski eşi Emine Ün, 1 yıl önce saygı ve hoşgörü sınırları içinde anlaşmalı olarak boşanmışlardır. Boşanmanın üzerinden 1 yılı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen halen müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş’ın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik haber ve paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan haber ve paylaşımların tamamı iftira niteliğinde olup, müvekkilimiz eski eşinin hem bir anne olması hem de bir kadın olması sebebiyle bu zamana kadar birçok duruma sessiz kalmıştır. Hiçbir platformda boşanma süreci ve nedenleri ile ilgili paylaşımda bulunmamıştır. Kamuoyuna yansıyan müvekkilimizin itibarını zedelemeye yönelik bu haber ve paylaşımlara karşılık tarafımızca açıklamada bulunma zarureti doğmuştur. Müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş’a yönelik onur, şeref ve saygınlığını zedeleyici her türlü paylaşıma karşı ilgili yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygımızla bildirmekteyiz. (Av. Gülden Ünsal Bıyıkoğlu)

‘AYRILIK NEDENİ ÜÇÜNCÜ KİŞİLER DEĞİL’

Eski eşinin açıklamalarının ardından Emine Ün de suskunluğunu bozdu. Ünlü oyuncu avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklamada bulundu:

Öncelikle belirtmek gerekir ki müvekkil Emine Ün ve eski eşi Tolga Mustafa Karakaş, herhangi bir üçüncü şahsın dahili olmaksızın, saygı ve hoşgörü çerçevesinde anlaşarak evliliklerini sonlandırmışlardır. Müvekkil ailevi birtakım sebeplerle bir süredir iletişim içinde olmadığı kardeşi Mine Ün’ün özel hayatıyla ilgili bilgi sahibi olmadığı gibi, hiçbir ihtilaf içinde olmadığı eski eşi Tolga Mustafa Karakaş’ın özel hayatı hakkında da herhangi bir bilgiye sahip değildir. Söz konusu haberler müvekkil bakımından son derece üzücü ve yaralayıcı iken bu haberlerin müvekkilin gündeme gelme çabası olarak lanse edilmesi müvekkilin üzüntüsünü daha da arttırmıştır. Hiçbir ilgi ve bilgiye sahip olmadığı kişi ve olaylarla birlikte bahsi geçen haberlere konu edildiği için manen ziyadesiyle zarar görmüş olan müvekkilin bundan böyle manevi menfaatlerini zedeleyecek her türlü haksız eylem, haber ve açıklamanın takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Ayrıca sosyal medyada yer alan bazı haber görsellerinde müvekkil Emine Ün’ün diğer kız kardeşi olan müvekkil Duygu Ün’ün fotoğraflarının paylaşılması hususuyla ilgili hukuki ve cezai her türlü dava ve şikayet hakkımızı da kullanacağımızı bu vesileyle bildiririz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. (Emine Ün ve Duygu Ün Vekili Av. Eda Salman)

‘YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN’

Öte yandan Tolga Karakaş, geçtiğimiz yıl Mine Ün ile birlikte görüntülenmiş, “Yanlış anlaşılma olmasın. Yanımdaki hanımefendi Emine Hanım’ın kız kardeşidir” demişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.