Genç bayana rezidansta azap etmişlerdi… İstenen ceza aşikâr oldu

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bir mühlet flört ettiği Demet A.’yı (21) kaçırıp, azap eden Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir (24) ve onun arkadaşı Tuğba Demirci (22) hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, 3 kişi hakkında 8 farklı kabahatten 41’er yıl mahpus cezası istendi.

Olay, 8 Nisan’da Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta meydana geldi. Murat Demirci, bir müddet flört ettiği ve 1 ay evvel işten ayrılan eski çalışanı Demet A.’yı aradı.

Daha sonra Murat Demirci, Demet A.’yı Meram ilçesindeki iş yerinden alarak arabasına bindirdi.

Bir müddet sonra araca Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci de bindi. İki genç bayan, Demet A.’nın ellerini çamaşır ipi ile bağladı.

Rezidansa götürülen Demet A. burada 2 saat boyunca azap gördü. Demet A., kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan şüpheliler, sevk edildikleri adliyede evvel isimli denetimle hür bırakıldı. Şüpheliler, tıpkı gün Merve K.’ye de azap yaptıkları ortaya çıkınca tutuklandı.

‘İŞKENCEYİ TELEFONA KAYDETTİLER’

Sara Demir ile Tuğba Demirci’nin azap anlarını cep telefonu kamerası ile kaydettiğini belirten Demet A. tabirinde şunları söyledi:

*Daireye girince elimi ve ayağımı bağladılar. Tuğba beni darbetmeye başladı. ‘Bakire misin?’ diye sordular. Ben de ‘Evet’ dedim.

*Bana ‘Eğer palavra söylüyorsan, seni öldürürüz’ dediler. Koltuğa yatırıp, beni bağladılar.

*Elbiselerimi çıkarıp, elleriyle cinsel organıma dokundular. Makas ile saçımı ve elbiselerimi kestiler. Tuğba ve Sara, paspas sopasını ikiye bölüp, beni dövmeye başladılar.

*Sara, paspas sopası ile cinsel akına kalkıştı. Yalvardığım için yapmadılar. Sara’nın ayaklarını öpmemi istediler. Ben de ayaklarını öpüp, özür diledim. Bu anları da ikisi cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

*Sara, ‘Bıçakla boynuna imzamı atacağım’ diyerek boynumu çizdi. Telefonumu istedim, vermediler.

*Sara, ‘Güvenlik kameraları çalışmıyor. Otomobilimiz da kiralık. Devlet benden yana, hiçbir şey ispatlayamazsın.

*Sakın bunları kimseye anlatma. ‘Ailen ile birlikte bu kenti terk edeceksin’ diyerek beni tehdit ettiler.

NİŞANLILAR POLİSE YANLIŞ ŞİFRE VERMİŞ

Demet A.’nın sözünün akabinde soruşturma savcısı, Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci’ye ilişkin cep telefonlarının incelenmesini istedi.

İddianamede, Siber Hatalarla Gayret Şubesi’ne gönderilen cep telefonlarında yapılan incelemede, cezaevindeki sanıklardan alınan cep telefonlarının şifrelerinin yanlış çıktığı, böylece cep telefonlarının kilitlenip açılamaz hale geldiği belirlendi.

KANITLAR TUĞBA’NIN TELEFONUNDA ÇIKTI

İddianamede incelemeye alınan cep telefonlarından Tuğba Demirci’ye ilişkin telefon içerisinde; 1 adet eğilmiş vaziyette olan çekpas sapı fotoğrafı, telefondan ‘Masal’ diye kayıtlı şahsa “Saçını kestim, elbisesini kestim. İki kız dövdük, üçüncü kıza gidiyoruz. İkisinin de saçını kestim, yüzünde sigara söndürdük. Benim konutumda dövdük” yazarak ileti gönderildiği, birebir bireye mavi ip ve kesilmiş saçların bulunduğu fotoğraflar attığı tespit edildiği belirtildi.

SAVCI ŞÜPHELİLERE İNANMADI

Savcı, iddianamede şu tabirleri kullandı:

*Demet A.’nın tabirinde, şüphelilerin kendisini mavi iple bağladığını, çekpas sopası ile darp ettiklerini, yüzünde sigara söndürdüklerini, saçını ve elbiselerini kestiklerini, kendisine 4 kişiyi daha alıp bu formda darp edeceklerini söylediklerini, cep telefonuna el koyduklarını beyan ettiği, şüphelilerin ise sözlerinde kelam konusu suçlamaları reddettikleri, lakin şüphelilerin emsal hareketleri müşteki Merve K.’ye yönelik de gerçekleştirdikleri, soruşturmanın sonucunda Konya 3.Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldığı, tüm bu kanıtlar doğrultusunda müştekinin sözünün doğruyu yansıttığı…

*Şüphelilerin tabirlerinin ise hatadan kaçmaya yönelik olduğu ve doğruyu yansıtmadığı anlaşıldığı, başta müşteki beyanından, müşteki beyanını doğrulayan kati tabip raporundan, müşteki beyanını doğrulayan telefon inceleme raporundan, olay yeri inceleme tutanağından, bilgi sahipleri beyanından, şüphelilerin hatadan kaçmaya yönelik beyanlarından ve tüm evrak kapsamından şüphelilerin fikir ve aksiyon birliği içerisinde hareket ettikleri anlaşılmıştır.

3 SANIĞA 41’ER YIL MAHPUSU İSTENDİ

Savcı, Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve onun arkadaşı Tuba Demirci hakkında ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘haberleşmenin kapalılığını ihlal etmek’, ‘hakaret’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etmek’, ‘kasten yaralama’, ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘mala ziyan verme’, ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağma’ hatalarından 41’er yıl mahpusunu isteyerek, iddianameyi Konya 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

36’ŞAR YIL MAHPUSLA DE YARGILANIYORLAR

3 sanığın Demet A.’ya yaptıkları azaptan saatler sonra misal aksiyonları Merve K.’ye de yaptıkları belirlenmiş, haklarında 36’şar yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açılmıştı. Davanın, 30 Mayıs’ta görülen birinci duruşmasında Merve K., eski sevgilisi Murat Demirci’den şikayetçi olmadığını söylemişti. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.