Gmail’de Mavi Tik Dönemi Başlıyor! Kimler Kullanabilecek?

Teknoloji devi Google’ın ünlü e-posta hizmeti Gmail için mavi tik dönemi başlıyor. İşte detaylar…

Google, ünlü e-posta uygulaması Gmail’e mavi tik özelliğini getirdiğini duyurdu.

Dev teknoloji firması, neredeyse tüm sosyal medya platformlarında bulunan mavi tik özelliğini Gmail”e getirdi. Açıklamalara göre şirket, yeni özelliği daha fazla gelir etmek yerine güvenlik amaçlı kullanacak.

Gmail’de kullanılacak olan mavi tiklerin amacı kullanıcılara e-posta gönderen şirket ve insanların gerçek hesap olup olmadığını daha kolay şekilde anlamak olacak.

Yeni özellik sayesinde Gmail’de ve diğer e-posta platformlarında sıkça karşılaşılan kötü amaçlı iletilerin kullanıcıları kandırmasını zorlaştıracak. Mavi tike sahip olan şirketler ve insanlar gerçek birer hesap olduğunu tam manasıyla kanıtlamış olacak.

Yeni mavi tik eklentisi, e-posta kutusunun başında bulunan kullanıcı isminin hemen yanında bulunacak.

Mavi tiklerin platformda nasıl kullanılacağını bir ekran görüntüsü ile açıklayan Google, platformundaki doğrulanmış kullanıcıların hemen yanına birer ‘mavi tik’ ekleyecek. Bununla beraber söz konusu simgeye tıklandığında, kullanıcının doğrulanmış bir hesap olduğu belirtilecek.

Şirketin duyurduğu yeni özellik, şimdiden kullanıma açıldı ve hem iş hem de kişisel hesaplar mavi tiklerine kavuşmaya başladı.

Yeni eklentiyi şimdiden kullanıma açan şirket, platformda daha öncesinde kendini doğrulamış tüm hesapların mavi tik alabileceğini duyurdu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce “mavi tik” özelliği başka hangi platformlara gelmeli? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir