Hayalde Kapı Görmek Ne Manaya Gelir? Hayalde Görülen Kapının Alameti Nedir?

Rüyada Kabe’nin kapısını görmek; rızık ile yorumlanır. konutların kapılarını görmek; bayanlara işarettir. Kilitli kapılar; bekar kızlara, açık kapılar; dul bayanlara yorumlanmıştır. Bekar bir adamın kapısına eşik yaptırdığını görmesi; evlenmek ile yorumlanır. Bir kimsenin meskeninin kapısını yere düşmüş görmesi; hasta ise şifaya, müjdeye, ve selamete yorumlanmıştır. Meskeninde gereğinden fazla kapılar açıldığını görmek; hanenin harap olması ve işlerinin bozulmasına işaret eder. Konut kapısının kapanmış olduğunun görülmesi; o mesken halkının büyük bir musibete uğrayacağına yorumlanır.RÜYADA KAPI GÖRMEK NE MANAYA GELİR?

Kapının ortasında küçük bir kapının daha varlığını görmek; uyguna yorumlanmaz. Dar bir kapıdan genişliğe çıktığını görmek; işlerinin düzeleceğine, geçim badiresinden kurtulmaya, ıstırap ve ıstıraptan beri olmaya işaret eder. Bir kimsenin bilinmeyen bir kapıdan girdiğini hayalinde görmesi; düşmana galip gelmeye yorumlanır. Kapıdan çıktığında; genişlik, yeşillik, hoş kokulara, hoş çiçeklere tesadüf ettiğini görmek; düş sahibinin ahiretinin güzel olacağına yorumlanır. Karanlık, pislik, hayvan leşi ve ateşle karşılaştığını görmek; ahiret hayatının güzel olmadığına ve azaba uğrayacağına işaret eder.RÜYADA KAPININ AÇILDIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Kapının açılmış olduğunu görmek; işlerin kolaylığına, yüzüne kapandığına görmek; geçim ezasına yorumlanır. Kapının göğe açılması; duaların kabul olmasına ve günahlardan korunmaya yorumlanır. Birçok kapıların göğe açıldığını görmek; uzun azap ve badirelere yorumlanır. Konutunun kapısının yeni olduğunu yahut bir usta tarafından düzeltildiğini görmek; sıhhat ve afiyetle müjdelenmeye yorumlanmıştır. Duşta kent kapıları görmek; o bölgenin hükümdarına yorumlanır.

Rüyada duyulan kapı gıcırtısı; bekçi veya kapıcılar tarafından yada karı – koca ortasında çıkacak şerre delalet eder. Bazen de düş; sırrı ifşa etmeye delalet eder. Katibin kaleminin kağıt yahut yazı tahtası üzerinde gıcırdaması ilim sahipleri için, Allah ve halk yanında derecelerinin ali olmasına ve düzgünlükle anılmalarına, öbürleri için de bilinmeyen şeylerin meydana çıkmasına ve meşakkate düşmelerine delalet eder.

RÜYADA KAPI HALKASI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada kapı halkası görmek; karı – koca ortasında dürüstlüğe işaret eder. Kapı halkalarını yerinden koparmak; ziyan ve musibete, yenilemek; malını korumaya ve ilme işaret eder. Duşta kapı mandalı görmek; işe yaramaz, tembel hizmetçidir. Kapı gerisine vurulan sürgü; düşmandan emin olmaya, dehşetten korunmaya ve gömülü mala yorumlanır. Yoksul bir kimsenin yanında sürgü bulundurması; zenginliğe ve menfaate yorumlanır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.