‘Her gerici baskıya karşı çok güçlü ses çıkarmalıyız’

Isparta Memleketler arası Gül Şenliği’nde gerçekleşecek Melek Mosso konserinin birtakım kümelerin amaç göstermesiyle belediye tarafından iptal edilmesine reaksiyonlar büyürken imza kampanyaları da birbiri arkasına açılıyor. Üç başka kampanyada on binden fazla imza toplandı. Bayan sanatkarların maksat gösterilmesine ve konser iptallerine reaksiyon gösterilen kampanyada, “Her gerici baskıya karşı çok güçlü ses çıkarmalıyız” denildi.

Isparta Memleketler arası Gül Festivali’nde gerçekleşecek Melek Mosso konseri kimi kümelerin gaye göstermesiyle belediye tarafından iptal edilmesine yansılar büyürken imza kampanyaları da birbiri gerisine açılıyor.

Son devirde bayan sanatkarların maksat gösterildiğini söyleyen Deniz Ö. bu baskıya karşı ses çıkarmak için kampanya başlatan birinci kişi oldu. Akabinde düzenlenen iki farklı imza kampanyası daha büyük ilgi gördü.

İmza kampanyasını düzenleyen ve soyadını paylaşmayan Deniz Ö.’nün başlattığı “Kadın sanatkarların gaye gösterilmesine, konserlerin iptaline karşı ses çıkar #MelekMosso” kampanyasında şu açıklama yer aldı:

“Son devirde, bayanların dekolteleri üzerinden başlatılan tartışmalar, ‘Müstehcen’ bulunduğu için konserlerin iptali kabul edilemez. Ülke bir hayat  tarzı baskısı altında. Son olarak Melek Mosso’nun Isparta’da vereceği konser, gerici zihniyetin baskısı nedeniyle iptal edildi. Her bir gerici baskıya karşı çok güçlü ses çıkarmalıyız. Bunun için kampanyayı imzala. Yasakçı ve gerici zihniyet kaybetmeye mahkumdur. Melek Mosso’nun ve tüm bayan sanatkarların yanındayız.”

500 imza istenen kampanyada kısa müddette istenen imza toplandı.

7 BİN 500 İMZA DOLMAK ÜZERE

Sanatkarların gaye gösterilmesine ikinci reaksiyon 7 bin 500 imza istemiyle, “Ülke bir ömür stili baskısı altında. Son olarak Melek Mosso’nun Isparta’da vereceği konser, gerici zihniyetin baskısı nedeniyle iptal edildi. Yasakçı ve gerici zihniyet kabul edilemez. Bu nedenle her bir gerici baskıya karşı daima birlikte çok güçlü ses çıkarmak için imza kampanyasına katıl ve paylaş. Melek Mosso’nun ve tüm bayan sanatkarların yanındayız” açıklamasıyla gerçekleşti.

O kampanyada da 6 bin 500 sayısına ulaşıldı.

“PAYLAŞMAK ÇOK DAHA FAZLA İMZA DEMEK”

Yeni başlatılan 5 bin imza istenen kampanyanın birinci iki gününde ise 3 bin 650 sayısına ulaşıldı. Tertibi paylaşan site, iştirakçilere teşekkür ederek, “Kampanyayı paylaşan beşerler sayesinde 3 bin 650 yeni imza toplandı. Dayanak vererek paylaşanlara teşekkürler. Sen de paylaş, kampanyayı büyütmeye yardım et. Son devirde, bayanların dekolteleri üzerinden başlatılan tartışmalar, ‘Müstehcen’ bulunduğu için konserlerin iptali kabul edilemez” sözleri kullanıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.