İmamoğlu: 100’e yakın insan İstanbul’u araştırıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, üç yıllık başkanlık dönemini bir dizi röportajla Sözcü’den Özlem Güvemli’ye değerlendirirken iş hayatına dair dönemin de araştırıldığını söyledi.

İmamoğlu, Güvemli’nin “Hakkınızda açılan soruşturmalardan sonuçlanan, kamuoyunun bilmediği yeni açılan bir soruşturma var mı?” sorusunu da yanıtladı:

“Açılan soruşturmaların kaynağını hepiniz biliyorsunuz. İstanbul’da İBB’de sayı verildi. O sayı verildikten sonra 6-7 ay geçti. 557 terörist diye bağıran bir bakanın feryadından sonra 6-7 ay geçmiş ortada bir şey yok. 3-5 kişi ki bir kısmı bizden önceki dönemde alınmış insanlar ile ilgili bir takım sicil raporları geldi. Onun dışında bir şey yok. ‘Bir şey bulamadık, başka yerlere saldırır’ deyip farklı uzmanların, farklı kurumlardan kişilerin taşınarak neredeyse 100’e yakın insan İstanbul’u araştırıyor. Hatta duyuyorum ki Ekrem İmamoğlu’nun iş yaşamına kadar derinlemesine araştırmaların içine giriyorlar. Milletimize veremeyeceğimiz hesabımız yok. Hesap vereceğimiz an gelirse de çıkar veririz. Yeter ki adil sorgulamalar, araştırmalar olsun. Her şeye rağmen İBB’ye gelen teftiş yapan devletimizin saygın müfettişlerine güveniyorum. Teftiş edilmek için bizim için gereklidir, zaruridir yeter ki adil olsun.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.