‘Koltuk altı terlemesi özgüveni etkiliyor’

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte çok terleme sorunu olanların şikayetleri de arttı. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuzhan Aydoğdu, bilhassa koltuk altı terlemesinin kişiyi güç durumda bırakabildiğini belirtti.

Aydoğdu, “Koltuk altı, ter bezlerinin ağır olarak çalıştığı bir bölge. Çok terleme sorunu, hem görünüm hem de koku bakımından rahatsızlık verici olabiliyor. Bu sorun kişinin sırf toplumsal ömrünü değil, psikolojisini de olumsuz etkileyebiliyor, özgüvenini kaybetmesine yol açabiliyor” dedi.

BOTOKS İLE TESİRLİ SONUÇ

Koltuk altı terleme sıkıntısının çok kolay bir prosedürle çözülebileceğini lisana getiren Op. Dr. Oğuzhan Aydoğdu, çok terden şikayetçi olanlara botoks uygulamasını önerdi. Aydoğdu, “Aşırı terleme tedavisinde botoks ile epeyce verimli ve tesirli sonuçlar elde ediyoruz” dedi.

Botoksun etkin olarak çalışan ter bezlerine uygulandığını söyleyen Dr. Aydoğdu, “Botoks bu ter bezlerinin aktivitesini azaltıyor. Böylelikle çok terleme sorunu ortadan kalkıyor” diye konuştu.

”AVUÇ İÇLERİNE UYGULANABİLİYOR”

Botoksun minik uçlu botoks enjektörü ile koltuk altına enjekte edildiğini anlatan Op. Dr. Oğuzhan Aydoğdu, uygulamanın tesirinin 1 yıla yakın sürdüğünü belirterek, ”Koltuk altı botoks uygulaması, konforlu bir süreç. Hasta uygulamanın çabucak akabinde günlük ömrüne dönebiliyor, sonrasında bir defa denetime gelmesi kâfi oluyor. 1 yıla yakın mühlet terleme konusunda şikâyeti olmuyor. Botoks, koltuk altı ter bezlerinin yanı sıra avuç içleri, ayak altları üzere ter bezlerinin çok çalıştığı bölgelere de inançla uygulanabiliyor” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.