Komşusunu darp eden Halil Sezai’nin konserdeki o kelamları başına bela oldu! Yeniden davalık oldu

Tuzla’da 15 Eylül 2020 tarihinde komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün mahpusa çarptırılan ve 42 gün tutuklu kalan müzikçi Halil Sezai, sahne aldığı bir yerde “Kafam âlâ olduğu için gerekli biçimde tam dövemedim. Bir dahaki sefere inşallah. Hak etti. G…n tekiydi gerçekten” halinde kelamlar söylemişti. Meriç’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde sözü alınan Sezai, “Kimseye yönelik hakaret ve tehditte bulunmadım. Konserde sohbet ediyordum” diyerek suçlamayı kabul etmemişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Halil Sezai’nin 18 Temmuz 2021 tarihinde verdiği konser sırasında darp olayıyla ilgili konuştuğu, bu esnada müşteki Hüseyin Meriç’i gaye alarak küfür ve hakaret içerikli kelamlar söylediği anlatıldı.

TARAFLAR UZLAŞAMADI

Halil Sezai’nin bu kelamları söylerken konser alanında alenen yayınlanmak üzere kamera çekimi yapıldığını bildiği ve ‘alenen hakaret’ kabahatini işlediği kaydedildi. Kabahatin uzlaştırma çerçevesinde kaldığı, taraflar ortasında uzlaşma sürecinin başlatıldığı lakin tarafların uzlaşamadıkları aktarıldı.

2 YIL 4 AY MAHPUS TALEBİ

İddianamede, Halil Sezai’nin darp ettiği komşusu Hüseyin Meriç’e yönelik söylediği kelamlar nedeniyle “alenen hakaret” cürmünden 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması istendi. “Tehdit” cürmünden yürütülen soruşturmada ise takipsizlik kararı verildi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse Sezai önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.