Murat Muratoğlu: Borsada samba yapan yapana

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Borsa İstanbul’da banka endeksinin 7 haftada değerini dolar bazında ikiye katlamasını değerlendirdiği bugünkü yazısında, “İşin tehlikeli yanı bu artışın belirli bir sebepten dolayı olmaması… Birden başladı. Benim korkum şimdi küçük yatırımcıyı kendisine çekip yem yapması” dedi.

Muratoğlu, “Aman diyeyim, ‘Borsada oynuyor musun?’ diye soranı duyarsanız, arkanıza bakmadan uzaklaşın ortamdan… Borsada oynamak nedir yahu? Soranın belli ki kendine faydası yok, size nasıl olsun? Git rulet oyna, iddia oyna… Borsa kumar değildir. Kumar şansa dayalıdır, kasa kazanır. Borsada işinizi şansa bırakamazsınız. Borsada yatırım yapılır” diye yazdı.

Muratoğlu, “Borsa çok çıktı artık düşecek, hisseler değer kaybedecek diye bir şey söylemem bu enflasyon ortamında söz konusu değil… Hatta prensipli ve disiplinli olursanız borsanın mevcut ortamda alternatifi yok gibi. Yine de aldığınız hisse bir yıl içerisinde yüzde 50 artsa bile yüzde 80 enflasyon nedeniyle zarardasınız. Parayı korumak için bile en az ikiye katlamalısınız. Zor zanaat!” görüşünü dile getirdi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.