Pençe-Kilit bölgesinde operasyon: Teröristler mağarada sıkıştırıldı

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe-Kilit Operasyonu’ndan şehit haberi geldi.

Ulusal Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, operasyon sırasında teröristlerle çıkan çatışmada uzman çavuşlar Onur Doğan ve Hüseyin Cankaya ile Kontratlı Er Celal Tekedereli’nin şehit olduğu bildirildi.

Çatışmada yaralanan 4 asker ise bölgeden tahliye edilerek hastaneye kaldırıldı.

ŞEHİT SAYISI 4’E YÜKSELDİ

Fakat yaralı askerlerden Teğmen Abdulkadir Güler, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

BAKAN AKAR VE KUMANDANLAR HUDUT ÇİZGİSİNDE

Akının akabinde Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile hudut çizgisine gitti.

Askeri kaynaklar, Zap ve Avaşin-Basyan’da devam eden harekatta çıkan çatışmanın akabinde bölgedeki operasyonların karadan ve havadan ağır halde sürdüğünü belirtti.

KOMANDOLAR TERÖRİSTLERİ MAĞARADA SIKIŞTIRDI

Pençe-Kilit bölgesinde operasyonlara sürat verildi. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye nazaran, ağır yağış ve sis ile yer yer kum fırtınasına karşın devam eden operasyonlar sırasında komandolar bir küme teröristi bir mağarada sıkıştırdı.

Mağara etrafında çatışmaların devam ettiği belirtildi.

MSB: PKK/YPG’Lİ 7 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan Ulusal Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine yönelik hücum hazırlığında olan 7 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “Kahraman komandolarımız teröristleri cezasız bırakmadı, bırakmayacak! Barış Pınarı bölgesine yönelik atak hazırlığında olan 7 PKK/YPG’li terörist komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.