Saadet Partisi başkanı Temel Karamollaoğlu’dan ‘Altılı Masa’ açıklaması: ‘Sözlerim çarpıtıldı’

Saadet Partisi (SP) önderi Temel Karamollaoğlu, altılı masaya ait “Büyük bir ehemmiyeti kalmadı” kelamlarına açıklık getirdi.

Halk TV Genel Yayın Direktörü Suat Toktaş’a konuşan Karamollaoğlu, “Altılı masayla ilgili sözlerim çarpıtıldı” dedi. Karamollaoğlu ayrıyeten; altılı masanın süreceğini, yeni seçim kanunuyla ittifakın eski değerinin kalmadığını söylediğini anlatmaya çalıştığını belirterek, “Biz otoriter rejimlere evrilen bu sistemi değiştirmeye kararlıyız” tabirlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bursa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde konuşan Saadet başkanı Karamollaoğlu, dernek üyelerinden birinin ‘Koalisyon‘ sorusuna şu formda cevap vermişti:

Koalisyon diye bir şey yok artık aslında. Yani altılı masa benim kanaatim devam eder. Lakin altılı masanın evvelce olduğu üzere büyük bir kıymeti kalmadı. Seçim kanununda değişiklik yapılınca yani birlikte olmanın getirdiği ekstradan bir avantaj vardı, o kalktı. Lakin onun kalkması aslında bizi de tesirler. Lakin Bahçeli’yi daha çok etkiledi. Yani onun oyları yüzde 6’ya niyet milletvekili çıkaramama ihtimali çıktı ortaya artık. Ne olacak, bakalım. Sanki sonbaharda bir seçim olur mu? Yani bir kişi karar verecek. Tayyip Bey’in neye nazaran karar vereceğini bilemiyorum

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.