Trump: ABD’nin en sağlıklı lideriyim

2024’teki başkanlık seçimlerinde yine müsabakası beklenen eski ABD Lideri Donald Trump, sıhhatinin çok âlâ olduğunu ve eski Beyaz Saray hekimi Ronny Jackson’ın da “vücuduna bakmayı sevdiğini” söyledi.

ABD Lideri Joe Biden’ın sıhhati ve son olarak Covid’e yakalanması ülkede tartışma yaratırken, eski Lider Donald Trump kendini “ABD’nin bugüne kadarki en sağlıklı başkanı” ilan etti.

2024’te yapılacak başkanlık seçimlerinde müsabakası beklenen 76 yaşındaki Trump, Teksas’ta katıldığı Muhafazakar Siyasi Aksiyon Konferansı’nda evvelki gün yaklaşık 2 saat sahneden kalarak adeta gösteri yaptı. 2020’deki başkanlık seçimlerinin “çalındığı” argümanını yineleyen Trump, Covid testinin müspet çıkması sonucu karantinaya giren Lider Biden’ın sıhhatine gönderme yapmayı da ihmal etmedi.

Sağlığının çok düzgün olduğunu ve eski Beyaz Saray tabibi Ronny Jackson’ın da “vücuduna bakmayı sevdiğini” söyleyen Trump, “Vücudum çok güçlü. Jackson, bugüne kadarki en sağlıklı ABD Lideri olduğumu söylüyor” dedi.

ABD’nin en yaşlı Lideri olan 79 yaşındaki Biden’ın Covid testi dün negatif çıkmıştı. Öte yandan Biden’ın son devirdeki gafları ve lisan sürçmeleri, sıhhatinin yerinde olmadığı tezlerine yol açıyor. Anketlere nazaran ABD’lilerin büyük kısmı, Biden’ın yine lider seçilmesine karşı çıkıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.