Ve Fenerbahçe’de son dakika! Jorge Jesus, İstanbul’a geliyor

Fenerbahçe’de artık tüm gündem tamamen Jorge Jesus oldu. Bir an önce yeni sezonun teknik direktörünü belirleyerek resmi imzaları atmak isteyen sarı-lacivertlilerde Başkan Ali Koç ve yöneticiler yoğun bir mesai harcıyor.

Başkan Ali Koç ile Jorge Jesus arasında önceki gün video konferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleşti. Sözleşme süresi ve maaş bütçesi toplantıda öne çıksa da, transfer çalışmaları, mevcut kadro yapısı, eğer göreve başlanırsa nasıl bir sezon başı takvimi hazırlanacağı ve Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarının önemi üzerinde duruldu. Hatta hafta sonu oynanacak maçta averaj ve puan avantajı üzerinde de bilgilendirme yapıldı. Jesus da bugüne kadar Fenerbahçe hakkında edindiği bilgiler ve raporlar zerinden bir analiz sundu. 

Toplantının son bölümlerinde de Başkan Ali Koç ve yöneticilerin, Portekizli çalıştırıcıyı İstanbul’a davet ettiği öğrenildi. Kulüp tesisleri, Ülker Stadı ve İstanbul’u bizzat gelip görmesi için Jesus’a davette bulunuldu. Sarı-lacivertliler tarafından 67 yaşındaki teknik adama ailesiyle de gelebileceği ve kendilerini misafir etmekten son derece mutluluk duyulacağı iletildi.

Ali Koç’la kısa sürede iyi bir diyalog yakalayan Jorge Jesus da bu daveti geri çevirmeyerek, İstanbul’a gelmeye ‘tamam’ dedi. Jesus’un, toplantıya birinci yardımcısı Joao de Deus’la birlikte katıldığı ve İstanbul’a da birlikte gelecekleri vurgulanıyor. 

Şu anda tam anlamıyla biten bir anlaşma ya da sözleşme durumu olmadığı, İstanbul’daki görüşmelerin esas kilit nokta olacağı bildirildi. Bu nedenle deneyimli teknik direktörün ilk etapta ailesi yerine kendisi ve bir yardımcısıyla beraber İstanbul’a gitmeye sıcak baktığı ifade edildi.

‘İstanbul’a davet’

Portekiz’de yayın yapan O JOGO da özel haberinde Başkan Ali Koç ile Jorge Jesus’un salı günü bir video konferans toplantısı yaptığını okuyucularına duyurdu. Jesus’un İstanbul’a gideceği ve son görüşmelerin bu şekilde gerçekleşeceği vurgulandı.

Avukatından açıklama

Jorge Jesus’un avukatı Miguel Henrique, CNN Portugal’a Fenerbahçe ile ilgili açıklamalar yaptı. Jesus’un, Fenerbahçe ve Başkan Ali Koç’la iyi bir iletişim kurduğuna değinen Miguel Henrique, “Fenerbahçe Başkanı, Jorge Jesus ile kimya ve iletişim kurmayı başarıyor. Empati kurmayı başarıyor. Daha konuşulacak çok şey var. Bir davet olduğu ve Jorge’nin spor projesini daha iyi anlama arzusu olduğu doğru. Tartışılması gereken başka ayrıntılar da var ama ben bunlar hakkında konuşamam. Doğru olmaz” dedi.

Sağ bek Ferdi Kadıoğlu

Ligin son maçında Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de sağ bek sıkıntısı yaşanıyor. Osayi’nin cezalı olması, Nazım’ın da sakatlığının ortaya çıkması, sarı-lacivertlilerde sıkıntı oluşturdu. Bu yüzden, hafta sonu oynanacak müsabakada sağ bekte Ferdi Kadıoğlu’nun görev yapacağı ifade edildi.

Jorge Jesus’un Flamengo’daki harika dönemi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.