Halası anlattı… Merkez Bankası Başkanı neden rahatsız

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın İstanbul’daki kira artışı nedeniyle annesinin yanına taşındığını, “İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu?” diyerek anlatmasının yankıları sürüyor.

Hafize Gaye Erkan o sözlerini Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a verdiği röportajda kullanmıştı. Ek ödemeler hariç brüt 161 bin lira maaşı bulunan Merkez Bankası Başkanı Erkan, İstanbul’daki kira fiyatlarından şikayetçi olmuş, “Biz İstanbul’da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz” cevabı vermişti.

Şimdi de Merkez Bankası Başkanının, İzmit’te emlak danışmanlığı ve uzmanlığı yapan halası Şebnem Gemici, Bizim Yaka Gazetesine konuştu.

“HAFİZE” DETAYI

Hala Şebnem Gemici, “Kuzenim Hafize Gaye Erkan örf, afet ve geleneklerine bağlı bir insandır, Hafize adını özellikle kullanıyor” dedi. Gemici, Gaye Hanımın İstanbul’da doğup büyüdüğünü ve İstanbul’da annesinin yanında kaldığını söyledi.

“YAZILANLARI UMURSAMIYOR”

İzmit’te emlak danışmanlığı ve uzmanlığı yapan Şebnem Gemici, kuzeninin gazetelerin magazin haberleriyle ilgilenmediğini, yazılanları umursamadığını söyledi. Gemici, “Gaye Hanım, Türkiye’ye ekonominin kötü gidişini düzeltmek için geldi. İşine odaklandı, gazetelerin magazin haberlerine ayıracak vakti yok” şeklinde konuştu.

“DOKTORLARA TEŞEKKÜR ETTİ”

Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın bir süre önce ciddi bir rahatsızlık geçiren babaannesi Memnune Hanım ile yakından ilgilenen Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi ile doktorlara teşekkür ettiği öğrenildi.

Memnune Erkan’ı 26 Ocak’ta Sağlık Bakanlığı İstanbul Rehabilitasyon Araştırma Hastanesine kaldırılacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx