Sıcak Gelişme! Binance Listeli Bu Altcoin Saldırıya Uğradı

İşlem hacmine göre dünyanın önde gelen borsası Binance’de listelenen bir altcoin için bugün önemli bir gelişme var. Bir kripto para projesi olan Fantom (FTM) kendisini zorlu bir durumun içinde buluyor. Son raporlar, Fantom Vakfı’na ait bazı sıcak cüzdanların bir güvenlik açığında hedef alındığını gösteriyor.

Altcoin Fantom Vakfına ait cüzdanlar için saldırı iddiası

İddialar özellikle Fantom Vakfı’na ait 1, 16 ve 19 numaralı sıcak cüzdanlar etrafında dönmekte. Diğer taraftan bu cüzdanların ele geçirildiği vurgular arasında. Diğer taraftan önemli miktarda altcoin FTM hırsızlığına yol açtığı da vurgular arasında yer alıyor. Mevcut bilgilerin doğrulanmamış olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Bu son gelişmelerin etkisi altcoin FTM olarak bilinen altcoin üzerinde gözle görülür bir etki yaratarak değerinin düşmesine neden oldu. Yazıyı yazarken Fantom fiyatı 0.177 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. Bununla birlikte, durumun akışkan olduğunu ve bilgilerin teyide tabi olduğunu akılda tutmak çok önemlidir.

Belirsizliğin ortasında Fantom

Yukarıda yer verdiğimiz üzere altcoin Fantom resmi Telegram grubu yöneticisinden geldiği iddia edilen bir ekran görüntüsü, ilgili yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Ekran görüntüsündeki mesaj, durum hakkında bilgi veriyor. Buna göre açıklamada “Google Chrome’a 0 Day saldırısı söz konusu oldu. Bu nedenle Fantom Vakfı’nın bazı cüzdanları boşaltıldı. Fantom’un kayıpları yüz binlerce doları buluyor. Şu anda kayıp fonların hareketini aktif olarak takip ediyoruz.” ifadeleri var.  Diğer taraftan vurgular arasında “Bu durum öncelikle sıcak cüzdanımızı etkiledi. Diğer taraftan, Fantom fonlarının çoğunluğu soğuk cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklanıyor.” ifadeleri de yer alıyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda durumla ilgili bir belirsizliğin olduğu göze çarpıyor. Durum ortaya çıktıkça, kripto para topluluğu ve yatırımcılar resmi açıklamaları ve olayla ilgili daha fazla açıklama bekliyor.

Bitcoin ve altcoin dünyasında hackler

Kripto para dünyasını hackler, piyasa güvenini azaltarak ve yatırımcıların para kaybetmesine neden olarak olumsuz etkiliyor. Hackler, kripto para borsalarından, cüzdanlardan ve DeFi platformlarından milyonlarca dolar değerinde kripto para çalabiliyor. Bu da piyasada güvensizliğe ve fiyat dalgalanmalarına yol açabiliyor. Ayrıca, hackler yatırımcıların para kaybetmesine neden olarak kripto paralara olan ilgiyi azaltabiliyor.

Kısaca, Bitcoin ve altcoin dünyasında hackler, piyasa güvenini ve yatırımcı ilgisini olumsuz etkiliyor. Bu da kripto paraların fiyatını ve büyümesini etkileyebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx