Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği

Kendi sektörlerinin önde gelen şirketleri Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel yaptıkları hazırlıkları kamuoyu ile paylaştı. İşte o şirketler ve yüzüncü yıla özel faaliyetleri:

100. YILI KONSERLERİ’NİN BAŞLANGICI YAPILDI

DenizBank, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlediği Cumhuriyetimizin 100.Yılı Konserleri’ni, 23 Ekim akşamı, Başkent Ankara’nın kültür sanat merkezi CSO ADA’da başlattı.

Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Ankara Devlet Çoksesli Korosu sanatçılarının sahne aldığı ve DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen konserde, Şef Rengim Gökmen yönetiminde; Devlet Opera ve Balesi, Ankara Devlet Çoksesli Korosu ve Bankanın yaklaşık 20 yıldır desteklediği İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, duayen piyano sanatçısı Gülsin Onay, keman virtüözü Cihat Aşkın ile 3 Tenor; Şenol Talınlı, Aykut Çınar, Ayhan Uştuk; Selva Erdener, Ezgi Karakaya, Görkem Ezgi Yıldırım, Burcu Hancı, Arya Su Gülenç, Atahan Dinç gibi Cumhuriyetin yetiştirdiği pek çok önemli değer sahne aldı.

SEFERBERLİK RUHU DEPREM BÖLGESİNE TAŞINDI

Cumhuriyet’in 100’üncü yılının coşkusunu sahada çalışarak kutlamaya devam eden Sabancı Topluluğu, deprem bölgesinin yerel kalkınmasına destek olacak anlamlı bir projeyi hayata geçiriyor. Hatay’da açılan Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi ile deprem felaketi nedeniyle bölgeyi terk etmek zorunda kalan vatandaşların bölgeye geri dönmesi, gençlerin ve kadınların yeniden ekonomik ve sosyal hayata kazandırılması, yeni iş fırsatları yaratılması, bölgede bulunan girişimcilerin Türkiye ve dünya girişimcilik ekosistemine entegre edilmesi amaçlanıyor.

Habitat Derneği ile Sabancı Topluluğu şirketleri Brisa, Kordsa, Temsa ve Teknosa’nın iş birliğiyle hayata geçirilen Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Hatay’da böylesine özel bir projeyi hayata geçirmekten gurur duyduklarının altını çizerken, “6 Şubat depremlerinin acısını ve üzüntüsünü hala derinden yaşıyoruz. 7 bine yakın Topluluk çalışanımız depremlerden doğrudan etkilendi. Sabancı Topluluğu olarak, 21 çalışma arkadaşımızı ve çalışanlarımızın ailelerinden yaklaşık 1.000 kişiyi kaybettik. 2 bin 343 çalışanımız evini yitirdi. Öte yandan, bölgedeki vatandaşlarımız için tüm ekonomik ve sosyal hayat yerle bir oldu. Bugün hâlâ, Hatay nüfusunun yaklaşık üçte biri şehirlerinden uzakta. Şunu unutmamalıyız: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün meşhur sözündeki gibi; Hatay her bir Cumhuriyet sevdalısının, tüm Türkiye’nin, hepimizin ‘şahsi meselesi’” dedi.

CUMHURİYET’İN 100. YILINDA MİLYONLARCA DİJİTAL HEDİYE

GSM operatörü Turkcell, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını ekosistemindeki dijital markalarıyla kutluyor. TV+, fizy, BiP, lifebox ve GAME+’ın premium hizmetlerini tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak açtığını açıklayan şirket Turkcell, Salla Kazan ile de milyonlarca kişiye 10 GB internet hediye edeceğini duyurdu.

“GELECEK NESİLLERE BİR SÖZ BIRAK” ÇAĞRISI

Türk Telekom’un #YüzyıllıkSöz projesi kapsamında vatandaşlar, 444 0 100’ü arayarak ya da SMS’le mesaj bırakarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bir sonraki yüzyılına sesleniyor.

Şirket gelecek nesillere mesajlarını iletmek isteyen tüm kullanıcıların sözlerini, yüzyıl saklayarak Türkiye Yüzyılı’na taşıyacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx