Vatandaşa Reva Görülen Hayat: Un Yok, Şeker Yok, Elektrik Yok, Kepaze Haldeyim

Kastamonu’da yaşayan Hamza Çelik, evine elektrik verilmediği için mağdur olduğunu belirterek “Evime girebilecek doğru dürüst yolum bile yok. Ben inşaatlarda çalışıyorum. Şu anda evimde ne un ne şeker ne de çay var. Çok daraldım. Eşimin, çocuklarımın yanında utanıyorum. Evimin elektriği lütfen bir an önce yapılsın” dedi.

Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Yeşilova köyünde yaşayan 3 çocuk babası Hamza Çelik, epilepsi hastalığından dolayı sürekli çalışamıyor ve ailesini geçindirmek için yaz aylarında mevsimlik işçi olarak çalışıyor. Çelik, yapım aşamasında olan ve elektrik verilmeyen evinin tamamlanması için yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım istiyor.

‘EŞİMİN, ÇOCUKLARIMIN YANINDA UTANIYORUM’

Hamza Çelik, şöyle konuştu:

“Devlet tarafından elektrik verilmedi bana. Yer altından bana müsaade verdiler, yer altından kablomu çekeceğim. Gücüm yetmiyor, büyük bir maliyet istediler benden. Evimde elektriğim yok. Saatim takılı, sadece direkten gelecek kablo yok. 3 çocuk babasıyım. Eşim, çoluk çocuğumla kepaze haldeyim. Daraldım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yetkililerden evime elektrik konusunda el atılmasını istiyorum. Evime girebilecek doğru dürüst yolum bile yok. Ben inşaatlarda çalışıyorum. Şu anda evimde ne un, ne şeker, ne de çay var. Çok daraldım. Eşimin, çocuklarımın yanında utanıyorum. Evimin elektriği lütfen bir an önce yapılsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir