Zeki Demirkubuz’un Kıskanmak Filminin Yapımcısını Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Sinema tarihinin önemli eserlerinden olan Zeki Demirkubuz’un ‘Kıskanmak’ filminin yapımcısı sosyal medyada çok konuşuluyor. Yapımcının kim olduğunu öğrenenler çok şaşırdı.

“Kıskanmak” filmi 2009 yılında Nahid Sırrı Örik’in romanından uyarlanmış bir Zeki Demirkubuz filmidir. Filmde oynayan Nergis Öztürk bu film ile Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Film 1930’lu yıllarda Zonguldak’ta geçiyor. Film anne ve babası ölmüş iki kardeşin iş vesilesi ile kız kardeş, erkek kardeş ve erkek kardeşin eşinin İstanbul’dan Zonguldak’a taşınmaları ile aile içinde yaşadıklarını anlatıyor.

“Kıskanmak” filminin yapımcısı ise çok ilginç bir isim…

Hayatımıza 11 Nisan 2023’te açtığı “Delilerin Delisi” YouTube kanalı ile giren Muhammet Yakut. Muhammet Yakut Youtube kanalında söylediği iddialar ile gündemdeydi.

Sedat Peker’i 20 yıldan fazladır tanıdığını söyleyen ve Dilan Polat ile ilgili açıklamaları ile sosyal medyada konuşulan Muhammet Yakut bu defa yapımcısı olduğunu söylediği bir film ile gündemde.

Muhammet Yakut “Kıskanmak” filminin yatırımcısı olduğunu YouTube kanalında çektiği bir videoda söylemişti.

Muhammet Yakut YouTube kanalında “Normal bir film 1 milyon dolara çevrilir, dönem filmi 3-4 milyona. O zamanda ekonomik kriz olunca biz aldık telif haklarını Zeki abiye verdik. Paramızı da verdi. Kendi çekti ve o filmle ödül aldı.” demişti. Şaşırtıcı değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx